HİZMETLER
NEDEN YUNANİSTAN'DAN OTURMA İZNİ ALINIR?

Yunanistan oturma izni almak için en uygun Avrupa ülkesidir. Gelin nedenlerini kısaca detaylandıralım. 

1. Yunanistan bir Schengen ülkesidir ve Euro bölgesindedir. Bu husus çok önemlidir. Bazı Schengen ülkesi olmayan ülkelerden oturma izni almak, sizi bir Avrupa ülkesinde oturma izni sahibi yapmaz. Şu tarihte girecek, bu tarihte dahil olacak gibi vaatleri dikkatli inceleyin. O ülkelerde yapacağınız yatırım oturma izni getirse bile, o ülkeler Avrupa Birliğine girdiklerinde oturma izinleriniz, AB onaylı olmadığından iptal olacaktır. Yeni yatırımlar yapmanız beklenecektir. O yüzden Avrupa'da oturma izni alırken Yunanistan, Portekiz, İspanya gibi AB onaylı oturma izinlerini tercih edin. Ayrıca AB ülkesi olmakla Euro bölgesine dahil olmak da farklı konulardır. Yeni girecek ülkelerin yerel paralarının riskini taşırsınız. Euro bölgesindeki ülkelerde ise para birimi riskiniz Euro'nun genel riskiyle sınırlıdır. Schengen bölgesinden oturma izni almak, size tüm AB birliği üye ülkelerine ek olarak Norveç, İzlanda ve İsviçre'de vizesiz seyahat avantajı sağlar. (Birleşik Krallık ülkeleri hariç) 

2. Yunanistan Schengen bölgesindeki en uygun fiyatta yatırımla oturma izni verir.  Tüm Schengen bölgesinde en düşük yatırım maliyetiyle Golden Visa sadece Yunanistan'da. Yatırım miktarı Yunanistan'da 250.000 Euro iken, bu rakam İspanya, Portekiz gibi ülkelerde 500.000 Euro. Üstelik Yunanistan'da 2009 da yaşanan kriz sebebiyle fiyatlar oldukça düşük seviyelerde. 2017'den beri yavaş da olsa yükselişe geçen gayrimenkul fiyatları hala alıma uygun noktada. Diğer ülkelerde gayrimenkul fiyatları çok primlenmiş durumda. Yunanistan'da yatırım yapmakla, sadece Golden Vize değil, para da kazanma imkanınız yüksek. Zaman içinde primlenen yeri satıp, yeni bir 250.000 euro yatırımla hem Golden Vizenizi muhafaza eder, hem de aradaki karı realize ederek ek gelir elde edebilirsiniz. 

3. Yunanistan Türkiye'ye en yakın ülke. Sadece bir saatlik uçuşla, ve arada saat farkı olmaksızın yaşanabilecek bir ülke Yunanistan. Yerleşmeyi düşünürseniz, Türkiye'deki işinizi bile yürütebilirsiniz. Uçak fiyatları ise İspanya, Portekiz gibi ülkelerle karşılaştırıldığında üçte , dörtte bir fiyatına. Birçok yerleşen aile, günde 7-8 direkt uçuşun olduğu İstanbul'daki işlerini hiç aksatmadan yürütebiliyor. Bu lüks sadece Yunanistan'da

4. Yunanistan kültür olarak da en yakın ülke.  500 seneye yakın beraber iç içe yaşadığımız buranın halkı, gerek kültürel, gerekse de zevkler olarak bize çok benziyorlar. Benzer yemeklerimiz, benzer mizah anlayışımızla, buraya yerleşen sizin gibi aileler, kendini evlerinde hissediyor. Avrupa'nın diğer ülkelerinde sıklıkla yaşadığımız kötü muamele yaklaşımı Yunanistan'a hiç uğramamış. Hemen hemen hepsinin akrabaları Türkiye ile ilişkili olması büyük avantaj sağlıyor. Buraya yerleşen Türk aileler kendilerini bu ülkenin birinci sınıf ailesi gibi hissediyorlar. 

5. Sadece Golden Vize ile değil, yatırım yoluyla da oturma izni almak mümkün. 250.000 Euro ve üzeri bir Gayrimenkul ile  ömür boyu oturma izni alabilirsiniz. Ancak 50.000 Euro ile çekirdek ailenize de oturma izni alabiliriz. Bir Yunan şirketine ortak olma ile alacağınız bu oturma izni sizi eşinizi ve çocuklarınızı kapsar. 

6. Portekiz Vatandaşlık veriyor. Yunanistan vermiyor. İşte başka bir yanlış algı. Öncelikle, hangi ülke olursa olsun, vatandaşlık için o ülkede belli bir süre ikamet etmeniz ve o ülkenin yerel dilini bilmeniz beklenir. Yani Türkiye'de oturarak, Portekiz'de oturmadan ve Portekizce öğrenmeden Pasaport alamazsınız. Aynı şey Yunanistan için geçerlidir. Tek fark, Portekiz'de bu süre 5 sene iken, Yunanistan'da 7 senedir. Ama tekrar edelim. Pasaport hakkı için ilgili ülkeler taşınıp yılın en az yarısını bu ülkelerde yaşadığınızı ispat etmeniz, ve yerel dili öğrenmeniz gerekir. Ve unutmayın ki, Portekizde 2 misli yatırım yapmanız gerekiyor. 

7. Gün gelir taşınmaya karar verirseniz de, Yunanistan'a sizin gibi aynı sebeplerle taşınmış Türk ailelerle bir araya gelebilirsiniz. Sosyal hayatınız çok renkli olacaktır. Çocuklarınız enternasyonel okullarda eğitimlerine devam edebilirler. (İlgili yazı için tıklayınız)

8. Neden Sirtakinvest? Sirtakinvest bana diğerlerinin sağlayamadığı neyi sağlar? Sirtakinvest Yunanistan'dan oturma izni alan Türklerin en çok tercih ettiği firmadır.  Çünkü biz işimizi uzaktan yapmıyoruz. Merkezimiz İstanbul değil, Atina. Ve bizler de, sizler gibi Türkiye'de doğup, büyüyüp, Türkiye'de kurumsal şirketlerde çalışmış, kendi işlerini kurmuş kişileriz. Aile olarak Atina'ya yerleşmeyi tercih ettik. O yüzden sizlerin işlerinizi yerinden takip ediyoruz. İstanbul irtibat ofisimizde sizlerle yüz yüze görüşerek ayrıntıları anlatıyor, sonra sizleri Atina'ya davet ediyoruz. Diğer danışman şirketler, genelde Türkiye'de hizmet verip, sizleri Yunanistan'daki iş ortaklarına teslim ederler. Tüm işlemlerin yapılması için bir kaç defa gidip gelmeniz gerekir. Oysa Sirtakinvest sizin işerinizi, satış öncesi ve satış sonrasını sizin adınıza takip ettiğinden, sizler sadece yatırım yapacağınız yeri seçmek ve parmak izi vermek için geleceksiniz. Misal, kiracınız çıkarsa, biz size yeni kiracı bulacağız, sözleşmeyi, sizden aldığımız yetkiyle, sizin adınıza imzalayacağız. Dolayısı ile, sizler de, hiç gidip gelmeden tüm işlemlerinizi sadece mail yoluyla halletmenin konforunu yaşayacaksınız. 

 

Sirtakinvest ile tüm bu avantajları yaşamak için lütfen aşağıdaki formu doldurun, sizi arayalım. 

Teşekkürler! Mesaj gönderildi.

.