Yunanistan'da Uluslararası Eğitim Sistemi

Yunanistan'da eğitim imkanları hakkında sizlerden yoğun şekilde gelen sorulara cevap bulabilmek adına, Yunanistan'da bulunan uluslararası eğitim veren International okulları sizler için derledik.

Yunanistan'da oturma izni olanlar bütün bu imkanlardan da rahatlıkla faydalanabiliyorlar. Oturma izni için Sirtakinvest olarak sizlere yardımcı oluyoruz. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye yazının sonunda ulaşabilirsiniz.

Gerek köklü eğitim sistemleri, gerekse de uluslararası geçerli diplomaları ile, Yunanistan'da yabancı okullarda okuyan gençler hem çok iyi eğitim alıyor, hem de dünyada istedikleri üniversite seçimlerine özgür ve bilinçli hazırlanabiliyorlar.

Çocuklarınız, International okullarda, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen ailelerin çocuklarıyla beraber büyüyor, daha bu yaştan dünya vatandaşlığına ilk adımlarını atıyorlar. Din, dil, ırk ayırımı olmaksızın, bir arada yaşamayı, diğer kültürleri tanıma fırsatlarını elde ediyorlar.

Avrupa Birliği ülkelerinde okuyan ve mezun olan gençler, Avrupa üniversitelerinde çok ciddi indirimlerle de okuyabilme avantajına da sahipler. Ayrıca Amerika üniversitelerinde de çeşitli burs imkanları olabiliyor.

Sizler için derlediğimiz listedeki Atina ve Selanik okulları; okul öncesi, ilk, orta ve lise eğitimine kesintisiz ve sınavsız devam etme imkanı vermektedirler.

Gelin okullara bir göz atalım.

ATİNA OKULLARI:

İngilizce Eğitim veren International Okullar:

1. ACS Athens (American Community School of Athens)

Kuruluş: 1945

Sistem : Amerikan Sistemi

Alım Şekli: Türk öğrencilerin international öğrenci kapsamıyla kabulu olup, ara sınıf transferlerinde ingilizce seviye belirleme yapılıyor. Eksik görülenlere ekstra ingilizce eğitim veriliyor. Okul öncesi eğitimde ise ingilizce dili beklentisi yok.

Eğitim : İngilizce

Diğer Yabancı diller: Almanca, Fransızca, İspanyolca , Yunanca.

Diploma: IB Diploma

Mezunların Ünivesite tercih ülkeleri: ABD, İngiltere, Kanada.

2. St. Catherine's British School

Kuruluş: 1956

Sistem : İngiliz Sistemi

Alım Şekli: Türk öğrencilerin international öğrenci kapsamıyla kabulu olup, ara sınıf transferlerinde ingilizce seviye belirleme yapılıyor. Eksik görülenlere ekstra ingilizce eğitim veriliyor. Okul öncesi eğitimde ise ingilizce dili beklentisi yok.

Eğitim : İngilizce (İngiliz Müfredatı)

Diğer Yabancı diller: Fransızca, İspanyolca , Yunanca.

Diploma: IB Diploma ve IGCSE

Mezunların Ünivesite tercih ülkeleri: İngiltere, ABD, Hollanda, Kanada.

3. ISA (International School of Athens)

Kuruluş: 1972

Sistem : İngiliz Sistemi (IB Continuum World School)

Alım Şekli: Türk öğrencilerin international öğrenci kapsamıyla kabulu olup, ara sınıf transferlerinde ingilizce seviye belirleme yapılıyor. Eks